Jak dbać o samochód by płacić mniej?

Kupienie samochodu oznacza zwykle spore wydatki dla przyszłego właściciela. W grę wchodzą nie tylko koszty tankowania auta, ale także wydatki związane z zwykłym utrzymaniem. Nie ma rady – trzeba liczyć się z okresowymi wizytami w stacji kontroli pojazdów czy u mechanika. Pojazdy, jak wszystkie inne rzeczy mogą się zużywać i niszczeć.Do tego dochodzą również ewentualne koszty samochodowych gadżetów, czyli przedmiotów które czynią korzystanie z auta ciekawszym. Do dyspozycji zmotoryzowanych pozostają breloczki, maty na siedzenia, kolorowe okrycia na nagłówki, podkładki pod telefon a także siatki przeciwsłoneczne. Za to wszystko trzeba jednak płacić, czasem krocie.

Jak ograniczyć koszty związane z autem? Istnieje kilka sprawdzonych metod. Na pewno warto przemyśleć zastosowanie prewencyjnych działań. Troskę o pojazd należy okazywać każdego dnia. Dzięki temu dajemy sobie szansę na oszczędności. Mądry Polak przed szkodą to Polak, który szanuje swój czas i pieniądze.

 

Rozsądek jest w cenie!

Dbanie o czterokołowiec oznacza też konieczność rozważnej jazdy. Nie ma mowy o szarżowaniu, ryzykownym wyprzedzaniu czy łamaniu przepisów. Uiszczanie mandatów to jedno a reperkusje ewentualnego wypadku to drugie. Zdrowie i życie otrzymaliśmy jedno. Obecnie w modzie jest tzw. ekojazda, czyli takie korzystanie z auta, które ma na celu oszczędzanie paliwa. Jazda przyjazna przyrodzie oznacza konieczność rezygnacji z zbędnego „gazowania” auta czy długotrwałego pozostawiania działającego silnika. Sporo pieniędzy zaoszczędzić można też tankując na pewnych stacjach benzynowych, które oferują najniższe ceny. Pożądane efekty przynosi też branie udziału w akcjach lojalnościowych. Trzeba jednak sprawdzić sobie czy faktycznie są one opłacalne w naszym przypadku. Ślepa lojalność nie zawsze przynosi oczekiwane owoce.

 

Przezorny zyskuje bezpieczeństwo.

Kto posiada auto powinien opłacić też ubezpieczenie. Obligatoryjne OC to dopiero skromny początek. Kto chce mieć pewność musi zastanowić się na kupieniem AC oraz – być może – właściwego assisstance. Ubezpieczenie pojazdu jest zwykle tańsze niż jednorazowe dźwiganie kosztów napraw a te potrafią być naprawdę wysokie. Ofert w tym sektorze nie brakuje. Wystarczy porównać i wybrać co nam odpowiada. Czytajmy uważnie regulaminy aby stwierdzić na jaki zakres ochrony możemy liczyć w razie sytuacji alarmowej. Ostrożność pomogą nam uchronić się przed kompletnym rozczarowaniem.