Kobieta za kierownicą.

Zacznijmy od tego, że kobiety mają zupełnie inny charakter niż mężczyźni. Okazuje się, że są one bardziej precyzyjne, a dodatkowo wyrozumiałe i bardziej emocjonalne. Przekłada się to na ich styl kierowania. Wszystkie te cechy powodują, że jeżdżą one powoli i wykonują zaskakujące manewry na drodze. Aby nie powodować damsko – męskich kolizji w trasie warto przyjrzeć się kobiecemu charakterowi nieco bliżej.

Emocje, ach emocje

Kobiety aż buzują od przeróżnych emocji. Ich cierpliwość powoduje, że nie wkurza ich powolna jazda po mieście. Emocjonalność równa się nie przewidywalność. Tym samym z jednej jeżdżą one wolniej, a z drugiej ciężkowpaść na to co kobieta na jezdni wykona. Nawet jej reakcje są inne niż męskie. Facet gdy zobaczy na drodze psa ocenia sytuacje i na chłodno decyduje czy lepszym rozwiązaniem jest poruszanie się własnym torem jazdy i zabicie zwierzaka czy też jego ominięcie. Kobieta kierująca się emocjami, prawdopodobnie będzie chciała ocalić potencjalną ofiarę.

Warto również nadmienić , że mężczyźni są bardziej porywczy i bezwzględni, dzięki czemu ich reakcje są szybsze. Ich brak emocjonalności to niekoniecznie wada, a raczej coś co pozwala wybrać optymalną decyzję, która jest dobra, nie tylko dla otoczenia ale przede wszystkim dla pasażerów samochodu.

Problem to tylko… charakter?

Niemal od zawsze powtarzany jest stereotyp, że kobiety po prostu jeżdżą gorzej, bo…. nie potrafią, nie są do tego stworzone, są blondynkami…. Czy to by na pewno prawda? Według przeprowadzanych badań, kobiety mniej czasu spędzają za kółkiem. Przekłada się to na mniejszą praktykę. Być może powoduje to ich mniejszą mniejsze umiejętności, ale nie oznacza, że nie są one stworzone do prowadzenia auta! Jednym słowem – troche więcej wyrozumiałości i cierpliwości Panowie!

Co zrobić by żyło nam się lepiej?

Dla lepszej współistnienia na drogach wystarczy, aby Panowie spróbowali być trochę bardziej wyrozumiali. Jeśli tylko dadzą Panią nieco czasu, te nauczą się jak poprawnie poruszać się po drodze. Pojawiały się już idee by nieprawionych kierowców wysyłać na kursy doszkalające, warunki otrzymania prawa jazdy znacząco się zaostrzyły, wzmożono kontrole drogowe, a kierowców sprawiających trudności na drodze wciąż nie ubywa. Ze statystyk wynika również, że wbrew pozorom, to faceci. Którzy podobno są perfekcyjnymi kierowcami, powodują ich więcej. Zasada jest więc prosta – szanujmy się i bądźmy cierpliwi. Panów prosimy o oszczędzanie klaksonu, a Panie o szybsze podejmowanie decyzji. 🙂