Konserwacja samochodu to klucz do oszczędzania pieniędzy?

Szorowanie, płukanie, zyskiwanie

Wielkim wyzwaniem jest pielęgnacja auta na co dzień. Triumfują ci, którzy są systematyczni i samodzielni. Mycie samochodu jest tańsze jeśli robimy je sami lub mamy kartę stałego klienta w salonie. Do czyszczenia czterech kółek potrzebujemy płynu i myjek. Oprócz tego oczywiście gromadzimy wodę i suche szmatki do wytarcia pojazdu. W kompetentnym zakładzie możemy wybrać też woskowanie czy polerowanie. Wnętrze auta najlepiej odkurzyć. Jeśli trwale zaniedbamy pojazd to może to zaowocować uszkodzeniami, których naprawa niemało kosztuje. Innym polem do popisu są opony. Koszt ich nabycia może wydawać się kolosalny jednak wytrzymałe ogumienie oznacza pewną jazdę. Przy zakupie czterech opon można liczyć na przeceny.

Komu w drogę temu – znajomi

Koszty eksploatacjiutrzymania będą mniejsze jeśli… posiadamy zmotoryzowanych znajomych lub też krewnych. Wspólne użytkowanie aut, czyli tzw. carpooling błyskawicznie zyskuje na popularności. O co w tym chodzi? Mówić najprościej – więcej osób korzysta z jednego pojazdu. Zamiast zmierzać do pracy czterema autami, wybieramy jeden. Raz kieruje Jan Kowalski, innym razem Anna Nowak. W efekcie zyskuje na tym natura oraz sami zainteresowani, bo koszty benzyny dzielą się na uczestników jazdy. To rozwiązanie sprawdza się szczególnie w większych miastach i przyczynia się też do redukcji ulicznych korków.

Wiedza jest wszędzie, bierz co chcesz!

Istnieje wiele sposobów na to aby uczynić korzystanie z auta mniej dotkliwym dla portfela. Wystarczy tylko chcieć i mieć motywację do działania. Przy okazji, warto być otwartym na kolejne propozycje. Porad dotyczących oszczędzania i motoryzacji nie brakuje. Możecie szukać ich w internecie, prasie czy TV. Niezłą opcją jest także wymienianie się pomysłami z innymi. Szczególnie dogłębną wiedzę posiadać będą ci, którzy od lat posiadają prawo jazdy i często z niego korzystają. Ich doświadczenie to fantastyczny skarb.