Na wakacje własnym autem?

Swoim samochodem na wakacje.

Wycieczki reklamowane przez biura podróży powoli odchodzą do lamusa. Polacy coraz częściej wolą udać się na wakacje samodzielnie. Oprócz tego, że zyskujemy niezależność na wczasach decydując się na taką wycieczkę, to musimy liczyć się z tym, że niesie to za sobą także niebezpieczeństwo.

Tegoroczne raporty są dowodem na to, że na krajowe urlop własnym autem uda się aż 72% Polaków. Na pociąg postawi tylko 16%, a komunikację autobusową wybierze 14% z nas. Te statystyki różnią się, jeśli chodzi o wyjazdy zagraniczne. Tutaj oczywiście głównym środkiem transportu pozostanie samolot, jednak na wóz zdecyduje się aż 36% Polaków.

Stres w trasie

Tak duży liczba osób jeżdżących autem pozwala domyślać się, że, jak zawsze, główne kierunki do wakacyjnych miejscowości będą zakorkowane. Konieczność jazdy na najniższych biegach oraz frustracja spowodowane spędzaniem wielu godzin w korku są częstą przyczyną karamboli i awarii na drogach. Dlatego też warto przygotować się oraz swój samochód na wyprawę za miasto.

Z raportów Policji wynika, że to właśnie lipiec i sierpień są miesiącami, w których ma miejsce najwięcej stłuczek na drogach. Aby zredukować ryzyko znalezienia się w tych złych statystykach, warto zapoznać się z kilkoma regułami, do przestrzegania których przekonują znawcy.