Pakowanie – mały problem? Poradnik podróżnika

Wbrew pozorom pakowanie to nie taka znowu prosta sprawa! Wiedzą o tym ci, którzy notorycznie zapominają czegoś zabrać a potem tego żałują głośno lub cicho przeklinając swoje zapominalstwo. Z drugiej strony mamy tych, którzy wracając z urlopu narzekają, że znowu zabrali wszystkiego za dużo i połowa rzeczy przejechała pół świata bez potrzeby. Inni, tak pakują swoje auta, że wracają z mandatami – źli na siebie i na cały świat. Jak spakować się na wyjazd by nie stracić głowy? I na to są sposoby – i to sprawdzone!

zima-drogaPakowanie powinno doczekać się już publikacji poradnikowych – rozeszłyby się jak ciepłe bułeczki. Mało kto pewnie chciałby się przyznać, że jest beznadziejnym pakowaczem, natomiast wielu otwarcie przyznaje, że nie lubi tej czynności. Wygrywają ci, którzy podchodzą do sprawy metodycznie i odpowiednio wcześnie. Jeżeli zabierasz się za pakowanie na kilka godzin przed wyruszeniem w trasę nic dziwnego, że wszystko idzie nie tak: zabierasz za mało albo za dużo rzeczy, pakuje skarpetki nie do pary, zamiast jednego parasola bierzesz niepotrzebne trzy kapoki. Dużo stresy, zero efektywności. A można przecież inaczej!

Wcześniej znaczy lepiej

Najpierw czas: pakujmy się najpóźniej na dzień przed wyjazdem. Jeszcze wcześniej sporządźmy listę potrzebnych rzeczy. Chodzi o to by zawczasu wiedzieć co może się przydać a co jest konieczne. Dotyczy to zwłaszcza wyjazdów zagranicznych. Na przykład osoby jadące do Chorwacji często zaopatrują się w specjalne buty chroniące nogi przed kolcami zwierząt wodnych. Kupując niezbędne wyposażenie wcześniej oszczędzimy nasze nerwy, a pewnie też pieniądze, bo będziemy mieć czas na wybranie korzystnej cenowo oferty. Lista rzeczy do zabrania powinna uwzględniać też klimat – w polskich warunkach ładna pogoda nigdy nie jest gwarantowana, niestety, i trzeba zabrać – nawet latem, też cieplejsze rzeczy. Oprócz tego koniecznie pamiętajmy o awaryjnym zestawie opatrunków oraz o lekach na ból głowy czy o ty, które przyjmuje codziennie. Koniecznie jest też zabranie notesu z numerami do znajomych, rodziny, służb ratunkowych.

Plecaki, walizki, torby

W co się spakować? Torby podróżne, walizki, plecaki, walizki na kółkach – do wyboru do koloru. Na rynku dostępne są nawet małe torby czy walizeczki dla dzieci – przedstawiające np. zwierzątka bądź bohaterów kreskówek. Dorośli też mogą przebierać w ofercie. Jedno jest pewne – zakup porządne walizki kosztuje, dlatego nabywcy często szukają jakiś promocji, w końcu w okresie wakacyjnym każdy grosz się liczy. Przesadna oszczędność może jednak przynieść więcej szkody niż pożytku – torba musi być wytrzymała i niezawodna. Trzeba znaleźć dobre rzeczy w rozsądnych cenach. Trafny wybór pozwoli cieszyć się torbą przez co najmniej kilka sezonów.

Poradnik powstał dzięki http://jezowy-swiat.pl