Zimowe wskazówki dla kierowców

Tegoroczna zima się rozkręca co widać za oknem. Wielkich opadów śniegu jeszcze nie ma, jednak temperatury na zewnątrz nie pozostawiają wątpliwości – jest mroźno. Taka sytuacja będzie nam towarzyszyć pewnie przez co najmniej kilka tygodni. Trzeba się do niej po prostu dostosować. Piesi korzystający z komunikacji miejskiej muszą przywdziać cieplejsze ubrania, kierowcy zaś…o tym piszemy poniżej!

Nawet najlepsza nawigacja htc (marka telefonu nie ma właściwie znaczenia)nie pomoże jeżeli auto będzie niesprawne czy np. kierowca zacznie ze złości łamać przepisy drogowe. Pora zimowa uczy pokory a także zapobiegliwości i sprytu – nie mylić z cwaniactwem.

Profilaktyka samochodowa

praca-z-samochodamiNic nie psuje humoru tak jak auto, które nie chce odpalić. Kierowca śpieszy się do pracy, uwija jak w ukropie a auto nic..No cóż – zimowa aura nie sprzyja samochodom, które są w końcu tylko maszynami i jako taki mogą się najzwyczajniej w świecie psuć. Takim wpadkom nie zawsze da się zapobiec, można jednak próbować. Jak donosi portal testdrogowy.pl w pierwszej kolejności pamiętajmy o odwiedzinach u mechanika – i to zanim auto odmówi posłuszeństwa. Będzie on mógł zawczasu podjąć środki zaradcze. Ważną kwestią jest także miejsce postoju auta. Jeśli mamy możliwość jego garażowania to warto z niej skorzystać. Dlaczego? Bo w garażu, czy nawet pod wiatą, samochód jest mniej narażony na szkodliwe działanie niskich temperatur, mrozu, opadów śniegu u deszczu. Niewątpliwym atutem garaży jest też fakt, że auta, które w nich przebywają nie wymagają już odśnieżania. A rano przed wyjściem do pracy liczy się przecież każda minuta.

Muzyka łagodzi obyczaje

Ci, którzy muszą odśnieżać samochód powinni mieć w zanadrzu odpowiedni sprzęt. Nawet jeśli auto nocuje w garażu – skrobaczka się przyda – np. wtedy gdy śnieg spadnie w czasie w którym właściciel pojazdu jest na spotkaniu albo w biurze. Odśnieżanie samochodu jest czasochłonne, ale nie warto go ignorować – jazda tzw. „bałwankiem” jest niebezpieczna i może szybko wzbudzić zainteresowanie patrolu a w konsekwencji także zaowocować mandatem. Tym, którzy mają problem z orientacją w terenie pomocą służą wszelkiego rodzaju urządzenia nawigujące. Na hasło nawigacja htc (tu można wpisać też inną nazwę telefonów) google podpowie Wam jakie urządzenie warto kupić, albo z jakiej aplikacji opłaca się skorzystać. Droga do celu nie będzie może usłana różami, ale na pewno będzie łatwiejsza. Pamiętajcie też, że nic nie rozluźnia tak – jak ulubiona muzyka towarzysząca nam w trasie!